O nas

Business English Academy specjalizuje się w szkoleniach językowych dla klientów indywidualnych (kursy w grupach 3-5 osób lub one-to-one), firm oraz instytucji w województwie śląskim. Głównym celem szkoły jest świadczenie usług dla klienta biznesowego na najwyższym poziomie, dlatego też kadra trenerów językowych składa się wyłącznie z osób posiadających wykształcenie wyższe filologiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu kursów in-company.

Miejsce do wspólnej nauki i rozwoju

W Business English Academy przykładamy szczególną uwagę do zrozumienia potrzeb danego klienta, a następnie konsekwentnie dążymy do osiągnięcia wyznaczonego celu w określonym czasie. Niezwykle istotnym elementem każdego kursu jest regularne monitorowanie postępów słuchaczy, jak również pracy trenera językowego, celem zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług.

W przypadku kursów firmowych – szkolenia językowe dostarczane przez Business English Academy są dla pracodawcy najlepszą inwestycją we własną kadrę i gwarancja osiągnięcia sukcesu w kontaktach z zagranicznymi partnerami.

business-english-academy-zespol.jpg
orly biznesu 2022 szkola jezykowa
najlepsza szkola jezykowa katowice orly biznesu 2022

Laureat Orłów 2022

W Business English Academy przykładamy szczególną uwagę do zrozumienia potrzeb danego klienta, a następnie konsekwentnie dążymy do osiągnięcia wyznaczonego celu w określonym czasie. Niezwykle istotnym elementem każdego kursu jest regularne monitorowanie postępów słuchaczy, jak również pracy trenera językowego, celem zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług.

W przypadku kursów firmowych – szkolenia językowe dostarczane przez Business English Academy są dla pracodawcy najlepszą inwestycją we własną kadrę i gwarancja osiągnięcia sukcesu w kontaktach z zagranicznymi partnerami.

Nasz zespół

Nasza kadra składa się z osób posiadających wykształcenie wyższe filologiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu kursów in-company. 

rafal deda zalozyciel be academy

Rafał Deda

Właściciel, tłumacz, metodyk, lektor

Pomysłodawca i założyciel Business English Academy. Dyrektor szkoły, metodyk, tłumacz i lektor. Specjalizuje się w nauczaniu Business English oraz tłumaczeniach ustnych i pisemnych - towarzyszy kluczowym klientom w ich podróżach zagranicznych (Izrael - tematyka medyczna, Dubaj - finanse i inwestycje, Bułgaria - kryptowaluty), tłumaczy symultanicznie i konsekutywnie wydarzenia w kraju (KTW Fashion Week, wykłady prof. Robina McWilliama na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie).

Magdalena Piasecka manager

Magdalena Piasecka

Manager

Manager ds. szkoleń językowych. Serce Business English Academy. Odpowiedzialna za jakość i efektywność szkoleń językowych oraz zadowolenie i satysfakcję kursantów.

Mateusz lektor jezyka angielskiego

Mateusz

Lektor

Lektor i tłumacz z dziesięcioletnim doświadczeniem. Jako lektor zaraża pasją do języka i kultury angielskiej dzieci, dorosłych oraz grupy biznesowe. Jako tłumacz Mateusz zajmuje się tłumaczeniami ustnymi oraz pisemnymi tłumaczeniami dla biznesu i specjalistycznymi z zakresu psychologii, coachingu oraz przemysłu ciężkiego. Jego pasją jest tłumaczenie filmów festiwalowych (np. na Lubuskie Lato Filmowe) oraz prowadzenie wypraw w egzotyczne zakątki świata.

Natalia - lektorka jezyka angielskiego

Natalia

Lektorka

Natalia od 7 lat uczy języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Wierzy w indywidualne podejście do każdego ucznia, więc jej kursy zawsze są dostosowane indywidualnie lub pod potrzeby grupy. Ukończenie studiów pierwszego stopnia w Wielkiej Brytanii pozwoliło jej uzyskać dużą dawkę wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych oraz akcentu brytyjskiego.

Rory - lektor, native jezyka angielskiego

Rory

Lektor, native

Rory has joined the team from previous position teaching in Asia. He specialises in business and financial English. Rory originally trained at International House London in 2014. In addition to teaching Rory has also worked in the film and television industry. He moved to Katowice in March 2021.

Bartek - lektor jezyka niemieckiego

Bartek

Lektor

Bartek ma 19 lat doświadczenia w pracy jako lektor. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów językowych na poziomie A1, A2, B1 oraz kursów dla dzieci i młodzieży English Kids. Pasją Bartka są fotografia i podróże, o których chętnie opowiada. Z Business English Academy związany od początku. Na kursach grupowych uczy szybką i skuteczną metodą konwersacyjną Direct Method oraz Direct Kids.

Tobiasz, lektor jezyka niemieckiego

Tobiasz

Lektor

Na co dzień adiunkt Uniwersytetu Pedagogicznego germanistyki w Krakowie, autor wielu prac naukowych i publikacji. Z Business English Academy związany od początku. Na kursach indywidualnych przygotowuje uczestników do certyfikatów oraz egzaminów na międzynarodowe uczelnie. Na kursach grupowych uczy szybką i skuteczną metodą konwersacyjną Direct Method.

Giulia, lektorka jezyka wloskiego

Giulia

Lektora

Italianistka z wykształcenia, pochodzenia i zamiłowania. Wykształcenie zdobywała na Uniwersytecie Śląskim oraz włoskich uniwersytetach w Padwie i Perugii. Swoją teoretyczną wiedzę o języku nieustannie poszerza o praktykę w czasie licznych (dłuższych i krótszych) pobytów we Włoszech, kraju swojego pochodzenia. Ponoć odznacza się też włoskim temperamentem ;-)Uczenie włoskiego jest jej wielką pasją; w trakcie swoich kursów stara się przybliżać zarówno język, jak i kulturę Italii. Dba o to, by jej zajęcia interesowały i aktywizowały wszystkich uczestników, ponieważ wierzy, że prowadzi to do coraz swobodniejszego komunikowania się po włosku.

Ariadne, native speaker jezyka hiszpanskiego

Ariadne

Native speaker

Poznajcie Ariadne. Jest Kubanką, pochodzi z Hawany. Ariadne jest dyplomowanym filologiem języka hiszpańskiego. Na uniwersytecie Ciencias Pedagogicas Enrique Jose Varona w Hawanie, którego jest absolwentką, prowadziła badania naukowe w zakresie nauczania języka hiszpańskiego. Ariadne to kreatywna, cierpliwa, zaangażowana lektorka, który swoją energią i pasją do języka hiszpańskiego zachęci do nauki dorosłych i młodszych kursantów. Metoda Direct, której używa w naszej szkole gwarantuje szybkie postępy w opanowywaniu języka hiszpańskiego.